Faaliyetlerimiz
 
           ETTOM, ekosisteminde yer alan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi akademisyenlerine, öğrencilerine, sanayi ve diğer kurum ve kuruluşlara aşağıdaki hizmetleri vermektedir.
 
  •  Tanıtım ve Farkındalık,
  •  Eğitim ve Danışmanlık,
  •  Proje Yönetimi,
  •  Finansal Kaynaklara Erişim,
  •  Problem Çözme,
  •  Fikri Mülkiyet Hakları,
  •  Lisanslama,
  •  Ticarileştirme,
  •  Girişimcilik,
  •  İşbirliği ve Koordinasyon.
2014 YILI ETTOM  FAALİYETLERİ
17 Şubat 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri  Ulusal Ajans uzmanları tarafından verilen Ulusal Ajans ortaklığıyla Erasmus+ Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı eğitimine merkezimiz uzmanları katıldı. 
13 Mart 2014 Üniversite-Sanayi İşbirliği İLKSEM Mühendislik Ar&Ge Seramik Proje Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile imzalanan Erasmus+ proje ortaklığı protokolü.
24-25 Mart 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri  Dresden/Almanya’da gerçekleştirilen ‘Horizon 2020 Teknoloji Transferi’ konulu konferansına merkezimiz adına Prof. Dr. Ahmet Çabuk ve Uzm. Emrah Orakçıoğlu katıldı.
25 Nisan 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri  Emirdağ Kaymakamlığı’ndan ilçe problemlerine çözüm üretilmesi için dış kaynaklı proje tanıtım ve destek hizmeti talebinin görüşülmesi
29 Nisan 2014 Destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler ‘Tunus-Türkiye Ortak Proje Çağrıları’ kapsamında Tunus Gençlik ve Kültür Yüksek Enstitüsü ile üniversitemiz akademisyenlerinden Prof. Dr. Ahmet Çabuk yürütücülüğünde ortak proje başvurusunun yapılması
14 Mayıs 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri Emirdağ Kaymakamlığı talebi doğrultusunda ilçe öğretmenlerine merkezimiz Uzm. Emrah Orakçıoğlu tarafından verilen Erasmus+ ve Horizon 2020 Bilgilendirme Toplantısı eğitimi.
22-23 Mayıs 2014  Üniversite-Sanayi İşbirliği ESOGÜ-Sanayi işbirliği kapsamında ‘ESOGÜ Proje Pazarı 2014’ etkinliği ile akademik bilginin sanayiye tanıtılması sağlandı.“ESOGÜ Proje Fuarı 2014”e üniversitemiz MMF ve FEF 4.Sınıf öğrencileri projeleri ile katıldı.
09 Haziran 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) ve Ulusal Proje Kaynaklarımız (UPK) konulu eğitim ESOGÜ Tıp Fakültesi akademisyenlerine yönelik olarak gerçekleştirildi. Bilgilendirme toplantısında TGB tanıtımını Prof. Dr. Adnan Konuk, UPK tanıtımını Uzm. M. Melike Sezgin gerçekleştirdi. 
02 Temmuz 2014 Üniversite-Sanayi İşbirliği  Bilecik Karasu İçme ve Kullanma Suyu İşletme Birliği ile, ESOGÜ Merkezi Laboratuvarı arasında analiz yapılması anlaşması yapıldı.
12 Ağustos 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri  TÜBİTAK uzmanları tarafından verilen 1513 ve 1601 kodlu çağrıların bilgilendirme toplantısına merkezimiz adına Uzm. M. Melike Sezgin katılmıştır.
04 Eylül 2014 Üniversite-Üniversite İşbirliği  Gazi Üniversitesi TTO ile 1601 kodlu program kapsamında alınacak ‘Rehber TTO’ hizmeti protokolünün imzalanması
10 Eylül 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) ve Ulusal Proje Kaynaklarımız (UPK) tanıtım toplantısı Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) ve Ulusal Proje Kaynaklarımız (UPK) konulu eğitim ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi akademisyenlerine yönelik olarak gerçekleştirildi. Bilgilendirme toplantısında TGB tanıtımını Prof. Dr. Adnan KONUK, UPK tanıtımını Uzm. M. Melike SEZGİN gerçekleştirdi. 
23 Eylül 2014 Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Projesi -2 TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Projesi -2 başlıklı bilgilendirme toplantısına Uzman Emrah ORAKCIOĞLU katılmıştır.
26 Eylül 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri  ESOGÜ 'Patent Günleri 1' Eğitimi, Uzman Ergün Çetin tarafından ESOGÜ personeline patent başvuru süreci konusunda bilgilendirme yapılmıştır.
29 Eylül–1 Ekim 2014 LET’S 2014 Leading Enabling Technologies for Societal Challenges 2014 LET’s 2014, İtalya’da düzenlenen, Nanoteknoloji, Biyoteknoloji, İleri Düzey İmalat ve İleri Teknolojiler alanlarındaki son gelişmelerin duyurulduğu ve sorunların tartışıldığı konferansa katılm sağlandı. ESOGÜ den etlkinliğe Prof. Dr. Ahmet ÇABUK, Prof. Dr. Vural BÜTÜN ve Uzman Emrah ORAKCIOĞLU katılmışlardır.
16 Ekim 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri  ESOGÜ 'Patent Günleri 2' Eğitimi, Uzman Ergün Çetin tarafından ESOGÜ personeline patent başvuru süreci konusunda bilgilendirme yapılmıştır.
31 Ekim 2014 Ankara Patent Ofisi Ankara Patent Ofisi uzmanlarının patent başvurusu yapacak ESOGÜ akademisyenleri ile buluşma toplantısı 
19 Kasım 2014 Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri  Total Patent veri tabanının ESOGÜ personeli tarafından etkin kullanımının sağlanabilmesi için Lexis Nexis firması uzmanlarının semineri