BEBKA DESTEĞİ İLE ESOGÜ’DE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ KURULUYOR
26.05.2021

BEBKA DESTEĞİ İLE ESOGÜ’DE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ KURULUYOR

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM) tarafından Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’na (BEBKA) 2020 Yılı Mali Destek Programı kapsamında başvurusu yapılan ve ESOGÜ bünyesinde bir girişimcilik kompleksi oluşturmayı hedefleyen proje kabul edilmiştir. Girişimcilik kompleksi (TEKNOGİM) yaklaşık 1,2 milyon TL yatırım desteği almaya hak kazanmıştır.

TEKNOGİM bünyesinde; TÜBİTAK, TeknoFest ve benzeri proje yarışmalarına katılacak öğrenci gruplarına tahsis edilecek “Öğrenci Proje Çalışma Odaları”, proje takımlarının ve diğer girişimci adaylarının girişimcilik için gerekli eğitimleri alacağı “Eğitim Binası”, belirli iş fikirlerinin şirketleşme öncesi hazırlıklarını tamamlayacakları “Ön Kuluçka Merkezi” ve merkezinhizmetlerinden yararlanan tüm öğrenci grupları ve girişimcilerin prototiplerini üretmelerine imkân sağlayacak “Prototipleme Atölyesi” bulunacaktır. Ayrıca, TEKNOGİM faaliyetleri kapsamında hem de SEED-UP, TÜBİTAK BİGG gibi bölgemizde yürütülecek girişimcilik programlarıyla desteklenen girişimcilerin Teknoloji Geliştirme Bölgesi bünyesinde şirket kurabilmelerine imkân sağlayacak bir “Kuluçka Merkezi” yer alacaktır. Kuluçka Merkezinde hızlandırma, ticarileşme ve yatırım yönetimi konularında girişimcilere yönelik programlar yürütülecektir.

TEKNOGİM Girişimcilik Kompleksi, şehrimiz ve TR-41 Bölgesindeki girişimcilik ekosistemi için sürdürülebilir bir altyapı ile  nitelikli istihdamın artmasına katkı sağlayacaktır. TEKNOGİM projesine desteklerinden ötürü Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’na teşekkür ederiz.