Başarılar

ESOGÜ, TÜRKİYE’NİN EN GİRİŞİMCİ VE YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA DOKUZ SIRA BİRDEN YÜKSELDİ

6.11.2020

ESOGÜ, TÜRKİYE’NİN EN GİRİŞİMCİ VE YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA DOKUZ SIRA BİRDEN YÜKSELDİ

TÜBİTAK öncülüğünde oluşturulan 2020 yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde üniversiteler, bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, iş birliği ve etkileşim, ekonomik katkı ve ticarileşme olmak üzere 4 başlık altında 22 göstergeye göre sıralandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ETTOM) tarafından hazırlanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi Raporuna göre üniversitemiz, 185 üniversitenin değerlendirildiği bu endekste, toplamda 42,0 puan ile 2020 yılında 41. sıradan 32. sıraya yükseldi. 

Bu yükselmede en çok pay sahibi olan akademisyenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

Sıralama listesinin tamamına https://www.tubitak.gov.tr/tr/haber/2020-yilinin-en-girisimci-ve-yenilikci-universiteleri-aciklandi bağlantısından ulaşabilirsiniz.

ESOGÜ ETTOM TİCARİLEŞTİRME BAŞARISI

28.01.2021

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Akademisyenlerinden Matematik-Bilgisayar Bölümü’nden Doç. Dr. Alper Odabas, Dr. Özer Çelik ve Dr. Öğr Üyesi Ahmet Faruk Aslan hocalarımızın buluş sahibi oldukları 3 patent ticarileştirilmeleri amacıyla Engelsiz Çeviri şirketine devredilerek ticarileştirilmiştir. 

Eskişehir’in Girişimcilik Üssü Projesi: BİGG TEAM

2.04.2021

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi iş birliğinde oluşturulan BİGG TEAM Teknogirişim Programı ile ARİNKOM TTO ve ETTOM güçlerini birleştirdi. Artık daha güçlüyüz!

Tüm girişimcilerimizi BİGG TEAM Programı'na katılmaya bekliyoruz! Üniversitemizde ilk defa yürütülecek olan TÜBİTAK 1512 BİGG Programı detaylarına https://bigg.team/ sayfasından ulaşabilirsiniz.